Mokytojų edukacinė išvyka „Pažintinės mokinių veiklos organizavimo galimybės“

Planuodami birželio mėnesio darbus, nusprendėme, kad edukacinė išvyka yra puikus būdas sustiprinti ne tik motyvaciją, bet ir kvalifikaciją. Tad birželio 20 dienos ankstų rytą išvykome link Druskininkų. Kelionės pradžioje apsilankėme ant Punios piliakalnio, kur susipažinome su Pilėnų istorija ir legendiniu jos kunigaikščiu Margiriu. Vėliau vykome į Merkinę, kur lankytojų centre vietinis gidas pravedė programą „Merkinė- carų, kunigaikščių ir karalių miestas“.

Skaityti toliau

Pedagogų iš Panevėžio rajono viešnagė mokykloje

Birželio 21 dieną mokykloje lankėsi pedagogų grupė iš Panevėžio rajono Paliūniškio pagrindinės mokyklos. Direktorius P. Zakalskis svečiams pristatė Šateikių pagrindinės mokyklos svarbiausias veiklas, tradicijas ir pasiekimus. Diskusijos metu pasidalijome patirtimi ir aptarėme kaimo mokyklų aktualijas.

Žygis į Žemaitės muziejų

Energingi ir linksmai nusiteikę stovyklautojai išsiruošę į žygį į Žemaitės memorialinį muziejų Bukaitėje. Žygis pareikalavo nemažai ištvermės, mat reikėjo nemažą atkarpą nueiti pėsčiomis šviečiant šiltai saulutei. Laimei, kad su savimi vaikai nešėsi užkandžių, gėrimų. Pakeliu sutiko draugiškai nusiteikusius kaimo gyventojus, kurie priėmė į savo kiemą pailsėti pavėsyje, pavaišino naminiu sūriu, pasiūlė atsigerti.
Žemaitės muziejuje stovyklautojai susipažino su rašytojos Žemaitės gyvenimu, jos kūryba, turėjo galimybę išbandyti rašymą plunksna. O drąsiausi galėto išbandyti senovinėje taikytą bausmę-klūpėjimą ant žirnių.
Namo stovyklautojai grįžo pavargę, tačiau pilni neišdildomų įspūdžių.

Meninio ugdymo diena.

Šiandien stovyklautojai turėjo užduotį – prisirinkti gamtinių medžiagų, iš kurių turės atlikti darbelį. Labiausiai vaikų dėmesį patraukė akmenų supilta krūva, prie kurios jie greitai visi ir nuskubėjo. Nešini išsirinktu akmenuku jie nuskubėjo į mokyklą, kur jų laukė užduotis – prikelti akmenuką kitam gyvenimui, nuspalvinti, kad akmenėlis įgautų gyvūno, vabzdžio pavidalą. Išradingesni vaikai kūrė įvairius darbelius iš įvairių gamtinių medžiagų. Savo darbeliais papuošė mokyklos kiemo gėlyną.

Išvyka į Šateikių biblioteką

Stovyklautojai lankėsi Šateikių bibliotekoje, kur juos mielai pasitiko bibliotekininkė Margarita Gedvilienė. Vaikai atvyko nešini savo mylimiausiu žaisliuku, turėjo apie jį papasakoti. Bibliotekininkė skaitė vaikams pasaką, paprašė ir kitų vaikų paskaityti. Vaikams labai patiko lėlių teatras, kuriame patys ir vaidino. Vaikams visada smagu užsukti į Šateikių biblioteką, kur juos visada pasitinka linksmai nusiteikusi Margarita. Mokiniams ji visad turi sugalvojusi įvairios veikos, užduotėlių, ir nuolat paragina vaikus nepamiršti skaityti knygelių.