TARPTAUTINĖS TOLERANCIJOS DIENOS MINĖJIMAS

img_3185……Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau keturioliktus metus inicijavo lapkričio 16-osios – Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Mūsų mokykla, kaip ir kasmet, šiemet taip pat prisijungė prie šios akcijos. Šiais metais tolerancijos simboliu tapo paukščiai. Paukščio simbolis (daugiau – balto balandžio) dažnai sutinkamas įvairiose religijose ir kultūrose. Balto paukščio reikšmė: meilė, tyrumas, atnešama gera žinia, taika ir t. t. Tolerancijos žodis nereiškia meilės ar taikos. Tai – pakantumas kitam, kitokiam.
……….Mūsų mokyklos mokiniai – nuo mažiausio priešmokyklinuko iki vyriausiojo dešimtoko – noriai karpė, tapė, darė aplikacijas su paukščiais, taip išreikšdami tolerantiškumo idėją. Savo atliktais darbeliais išpuošė mokyklos fojė. Klasės valandėlių metu aptarė žodžio Tolerancija reikšmę, žiūrėjo prevencinius filmukus tolerancijos tema, dalyvavo diskusijose ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu.