Mokymasis netradicinėse erdvėse

2019 – ieji  –  J. Tumo – Vaižganto metai, o rugsėjo 20 d. buvo minimos šio rašytojo 150 – osios gimimo metinės, todėl, norėdami daugiau sužinoti ir pagerbti šią iškilią asmenybę, lapkričio 6 d. 6 – 10 kl. mūsų mokyklos mokiniai vyko į Kulius, kur 1898 m. rašytojas buvo paskirtas vikaru. Gyvendamas šiame Žemaitijos miestelyje, jis ne tik kūrė, bet ir redagavo „Tėvynės sargą“, platino Rusijos caro valdžios draudžiamą lietuvišką literatūrą. Kuliuose mokiniai prisiminė ir  čia jaunystėje  gyvenusią rašytoją ir visuomenės   veikėją S. Kymantaitę – Čiurlionienę, apžiūrėjo Sofijos parkelį ir ten esančius menininkų sukurtus suolelius Kulių žymiems žmonėms.

Po to šateikiškiai  tęsė savo literatūrinę kelionę ir apsilankė Priekulėje, rašytojos I. Simonaitytės vasarnamyje – memorialiniame muziejuje. Išklausę  čia dirbančios vadovės papasakojimą apie  Mažosios Lietuvos metraštininkės gyvenimą ir kūrybą bei apžiūrėję ten esančius eksponatus, ekskursijos dalyviai keliavo toliau. Jie Klaipėdoje aplankė M. Mažvydui, pirmosios lietuviškos knygos autoriui, pastatytą paminklą, o po to vyko į Kretingos muziejų. Ten mokiniai ir juos lydinčios mokytojos apžiūrėjo grafų Tiškevičių rūmus ir oranžeriją, etnografijos, numizmatikos ekspozicijas, pakartojo ir plėtė žinias apie trėmimus ir partizanų kovas.  Buvo įdomu ir naudinga.